Rouwmaal of Feestmaal?

Over het vieren van de Maaltijd van de Heer

In de Bijbel gaat het vaak over het samen eten. Gasten worden uitgenodigd, gastvrijheid staat hoog in het vaandel. Een mooi voorbeeld zijn de twee Emmaüsgangers, die die onbekende man aan hun tafel nodigden.
De belangrijkste maaltijd waarover in de Bijbel wordt verteld, is de Maaltijd van de Heer. Het is aan die Tafel dat Gods nabijheid in Jezus tastbaar wordt. En daarmee vieren we één van de sacramenten in de protestantse traditie.

Als gemeente vieren we regelmatig deze Maaltijd, maar hebben we ’t er ook over? En is het een rouwmaal of juist een feestmaal? Wat roept het op, wat betekent het eigenlijk, hoe zijn onze rol en beleving daarin? Daarover zullen we met elkaar in gesprek gaan.
====

Gespreksleiding: da. Frederique Karelse
Maandag 28 november 2022 van 14.00 – 16.00 uur
Trefpuntkerk
Aanmelding (vóór 24 nov.) bij Frederique Karelse: frederiquekarelse@gmail.com